2021 District Basketball Brackets

Click the links below for the district basketball brackets involving area teams.

DOWNLOAD THE BRAND NEW O-ZONE APP!

CLICK HERE FOR APPLE
CLICK HERE FOR ANDROID

BOYS

Class 6 District 10 (Central, Lebanon, Parkview, Waynesville)
Class 6 District 11 (Branson, Glendale, Nixa, Ozark)
Class 6 District 12 (Carthage, Joplin, Kickapoo, Republic)

Class 5 District 9 (Camdenton, Marshfield, Rolla, West Plains)
Class 5 District 10 (Bolivar, Hillcrest, Springfield Catholic, Willard)
Class 5 District 11 (Rogersville, McDonald County, Monett, Neosho)
Class 5 District 12 (Carl Junction, Harrisonville, Nevada, Webb City)

Class 4 District 9 (Salem)
Class 4 District 10 (Buffalo, Eldon, Osage, Versailles, Warsaw)
Class 4 District 11 (Ava, Forsyth, Hollister, Liberty, Mountain Grove, Willow Springs)
Class 4 District 12 (Aurora, Cassville, East Newton, Mt. Vernon, Reeds Spring, Seneca)
Class 4 District 13 (El Dorado Springs, Lamar)

Class 3 District 1 (Thayer)
Class 3 District 9 (Cabool, Dixon, Houston, Licking)
Class 3 District 10 (Conway, Fair Grove, Hartville, Mansfield, Sparta, Strafford)
Class 3 District 11 (Ash Grove, Clever, Greenwood, Marionville, Pleasant Hope, Spokane)
Class 3 District 12 (Diamond, Miller, Pierce City, Purdy, Sarcoxie, Southwest)
Class 3 District 13 (Skyline, Stockton, Cole Camp, Adrian, Butler, Sherwood, Windsor)

Class 2 District 2 (Alton, Couch, Winona)
Class 2 District 9 (Crocker, Laquey, Newburg, Plato, Richland, Stoutland, Vienna)
Class 2 District 10 (Bakersfield, Dora, Gainesville, Norwood, Seymour, Summersville)
Class 2 District 11 (Billings, Blue Eye, Crane, Fordland, Galena, Morrisville, New Covenant)
Class 2 District 12 (College Heights, Greenfield, Jasper, Liberal, Verona, Wheaton)
Class 2 District 13 (Appleton City, Archie, Lakeland, Midway, Osceola, Weaubleau)

Class 1 District 4 (Bradleyville, Chadwick, Exeter, Hurley, Lutie, Niangua, School of the Ozarks)
Class 1 District 5 (Climax Springs, Halfway, Hermitage, Macks Creek, St. Elizabeth, Tuscumbia, Wheatland)
Class 1 District 6 (Dadeville, Everton, Fair Play, Golden City, Humansville, Lockwood, Walnut Grove)
Class 1 District 7 (Bronaugh, Hume, McAuley Catholic, Northeast Vernon Co., Rich Hill, Sheldon, Thomas Jefferson)

ARCHIVED O-ZONE PHOTOS (11,000+ GALLERIES DATING BACK TO 2012) – CLICK HERE

GIRLS

Class 6 District 10 (Central, Lebanon, Parkview, Waynesville)
Class 6 District 11 (Branson, Glendale, Nixa, Ozark)
Class 6 District 12 (Carthage, Joplin, Kickapoo, Republic)

Class 5 District 9 (Camdenton, Helias, Marshfield, Rolla, West Plains)
Class 5 District 10 (Bolivar, Hillcrest, Willard)
Class 5 District 11 (Rogersville, McDonald County, Monett, Neosho)
Class 5 District 12 (Carl Junction, Harrisonville, Nevada, Webb City

Class 4 District 9 (Salem)
Class 4 District 10 (Buffalo, Eldon, Osage, Versailles, Warsaw)
Class 4 District 11 (Ava, Forsyth, Hollister, Liberty, Mountain Grove, Springfield Catholic, Willow Springs)
Class 4 District 12 (Aurora, Cassville, East Newton, Mt. Vernon, Reeds Spring, Seneca)
Class 4 District 13 (El Dorado Springs, Lamar)

Class 3 District 1 (Thayer)
Class 3 District 9 (Cabool, Dixon, Houston, Licking)
Class 3 District 10 (Conway, Fair Grove, Hartville, Mansfield, Sparta, Strafford)
Class 3 District 11 (Ash Grove, Clever, Marionville, Pleasant Hope, Spokane)
Class 3 District 12 (Diamond, Miller, Pierce City, Purdy, Sarcoxie, Southwest)
Class 3 District 13 (Skyline, Stockton, Cole Camp, Adrian, Butler, Sherwood, Windsor)

Class 2 District 2 (Alton, Couch)
Class 2 District 9 (Crocker, Laquey, Newburg, Plato, Richland, Stoutland, Vienna)
Class 2 District 10 (Bakersfield, Dora, Gainesville, Norwood, Seymour, Summersville)
Class 2 District 11 (Billings, Blue Eye, Crane, Fordland, Galena, Greenwood, Morrisville, New Covenant)
Class 2 District 12 (College Heights, Greenfield, Jasper, Liberal, Verona, Wheaton)
Class 2 District 13 (Appleton City, Archie, Lakeland, Midway, Osceola, Weaubleau)

Class 1 District 4 (Bradleyville, Chadwick, Exeter, Hurley, Lutie, Niangua, School of the Ozarks)
Class 1 District 5 (Climax Springs, Halfway, Hermitage, Macks Creek, St. Elizabeth, Tuscumbia, Wheatland)
Class 1 District 6 (Dadeville, Everton, Fair Play, Golden City, Humansville, Lockwood, Walnut Grove)
Class 1 District 7 (Bronaugh, Hume, McAuley Catholic, Northeast Vernon Co., Rich Hill, Sheldon, Thomas Jefferson)

Related Posts

Loading...