District Basketball Brackets

Click the links below for the district basketball brackets involving area teams.

BOYS

Class 5 – District 10 at Lebanon (Glendale, Lebanon, Ozark, Waynesville)
Class 5 – District 11 at Parkview (Branson, Central, Kickapoo, Nixa, Parkview)
Class 5 – District 12 at Carthage (Carthage, Joplin, Republic, Willard)


Class 4 – District 9 at Union (Rolla, Salem, Owensville, St. Clair, Sullivan, Union)
Class 4 – District 10 at Capital City (Camdenton, Boonville, Capital City, Helias, Marshall, Osage)
Class 4 – District 11 at Marshfield (Bolivar, Hillcrest, Rogersville, Marshfield, Reeds Spring, West Plains)
Class 4 – District 12 at Carl Junction (Carl Junction, Cassville, McDonald County, Monett, Neosho, Webb City)
Class 4 – District 13 at Harrisonville (Nevada, Grandview, Harrisonville, Pleasant Hill, Ruskin, Warrensburg)


Class 3 – District 4 at Mountain Grove (Ava, Dixon, Houston, Liberty, Licking, Mountain Grove, St. James, Willow Springs)
Class 3 – District 10 at Clinton (Buffalo, Butler, Clinton, El Dorado Springs, Knob Noster, Sherwood, Stockton, Warsaw)
Class 3 – District 11 at Strafford (Conway, Fair Grove, Forsyth, Hollister, New Covenant, Pleasant Hope, Springfield Catholic, Strafford)
Class 3 – District 12 at Aurora (Aurora, Clever, East Newton, Lamar, Mt. Vernon, Pierce City, Sarcoxie, Seneca)


Class 2 – District 2 at Van Buren (Alton, Thayer, Winona, East Carter, Ellington, Greenville, Van Buren)
Class 2 – District 9 at Laquey (Crocker, Iberia, Laquey, Newburg, Plato, Richland, Stoutland, Vienna)
Class 2 – District 10 at Cabool (Bakersfield, Cabool, Fordland, Gainesville, Hartville, Mansfield, Seymour, Sparta)
Class 2 – District 11 at S of O (Billings, Blue Eye, Crane, Galena, Greenwood, Marionville, School of the Ozarks, Spokane)
Class 2 – District 12 Webb City (College Heights, Diamond, Jasper, Purdy, Southwest, Thomas Jefferson, Verona, Wheaton)
Class 2 – District 13 at Weaubleau (Ash Grove, Greenfield, Lakeland, Miller, Morrisville, Osecola, Skyline, Weaubleau)


Class 1 – District 4 at Norwood (Bradleyville, Chadwick, Dora, Exeter, Hurley, Lutie, Niangua, Norwood)
Class 1 – District 5 at Liberal (Bronaugh, Dadeville, Everton, Golden City, Liberal, Lockwood, McAuley Catholic, Sheldon)
Class 1 – District 7 at SBU (Climax Springs, Fair Play, Halfway, Hermitage, Humansville, Macks Creek, Walnut Grove, Wheatland)

GIRLS

Class 5 – District 10 at Lebanon (Glendale, Lebanon, Ozark, Waynesville)
Class 5 – District 11 at Parkview (Branson, Central, Kickapoo, Nixa, Parkview)
Class 5 – District 12 at Carthage (Carthage, Joplin, Republic, Willard)


Class 4 – District 9 at Union (Rolla, Salem, Owensville, St. Clair, Sullivan, Union)
Class 4 – District 10 at Capital City (Camdenton, Boonville, Capital City, Helias, Marshall, Osage)
Class 4 – District 11 at Marshfield (Bolivar, Hillcrest, Rogersville, Marshfield, Reeds Spring, West Plains)
Class 4 – District 12 at Carl Junction (Carl Junction, Cassville, McDonald County, Monett, Neosho, Webb City)
Class 4 – District 13 at Harrisonville (Nevada, Grandview, Harrisonville, Pleasant Hill, Ruskin, Warrensburg)


Class 3 – District 4 at Mountain Grove (Ava, Dixon, Houston, Liberty, Licking, Mountain Grove, St. James, Willow Springs)
Class 3 – District 10 at Clinton (Buffalo, Butler, Clinton, El Dorado Springs, Knob Noster, Sherwood, Stockton, Warsaw)
Class 3 – District 11 at Strafford (Conway, Fair Grove, Forsyth, Hollister, New Covenant, Pleasant Hope, Springfield Catholic, Strafford)
Class 3 – District 12 at Aurora (Aurora, Clever, East Newton, Lamar, Mt. Vernon, Pierce City, Sarcoxie, Seneca)


Class 2 – District 2 at Van Buren (Alton, Thayer, Winona, East Carter, Ellington, Greenville, Van Buren)
Class 2 – District 9 at Laquey (Crocker, Iberia, Laquey, Newburg, Plato, Richland, Stoutland, Vienna)
Class 2 – District 10 at Cabool (Bakersfield, Cabool, Fordland, Gainesville, Hartville, Mansfield, Seymour, Sparta)
Class 2 – District 11 at S of O (Billings, Blue Eye, Crane, Galena, Greenwood, Marionville, School of the Ozarks, Spokane)
Class 2 – District 12 Webb City (College Heights, Diamond, Golden City, Jasper, Purdy, Southwest, Thomas Jefferson, Verona, Wheaton)
Class 2 – District 13 at Weaubleau (Ash Grove, Greenfield, Lakeland, Miller, Morrisville, Osecola, Skyline, Weaubleau)


Class 1 – District 4 at Norwood (Bradleyville, Chadwick, Dora, Exeter, Hurley, Lutie, Niangua, Norwood)
Class 1 – District 5 at Liberal (Bronaugh, Dadeville, Everton, Liberal, McAuley Catholic, Sheldon)
Class 1 – District 7 at SBU (Climax Springs, Fair Play, Halfway, Hermitage, Humansville, Macks Creek, Walnut Grove, Wheatland)