Class 4 All-State Baseball

2018 MHSBCA CLASS 4 ALL STATE TEAM

Pitchers – First Team

Sr        Austin Erickson              Aurora   

Sr        Wyatt Sparks                  Aurora

Sr         Connor McKenna          Helias Catholic    

Sr         Jared Viertel                   Boonville     

 

Pitchers – Second Team

Jr          Corey Spain                    Monett

Jr          Zane Wilson                    Excelsior Springs   

Sr          Dillon Manion                Central – Park Hills

Jr          Connor Barnes               Boonville     

      

Pitchers – Honorable Mention

Sr          Jackson Bekemeier         Hollister  

Sr          Jordan Mendenhall        Clinton   

Sr          Tyler Arrowood              St. Joseph Lafayette       

Sr           Eric Nunn                       Marshfield

 

Catchers – First Team      

Sr           Jenner Steele                  Hollister

Soph      Ryan Nedblake               Excelsior Springs

Jr           Jimmy Obertop              Westminster Christian

    

Catchers – Second Team

Soph      Brayden Eftink                 Cape Notre Dame  

Jr           Dylan Watson                   Boonville

Soph      Westley Brandsgaard      Chillicothe

 

Catchers – Honorable Mention

Sr           Collin Mann                      Festus

Sr           Jackson Caley                   Pleasant Hill

Sr           Chase Gibson                    Lutheran St. Charles 


Infielders – First Team

Jr           Gage Singer                      Aurora 

Sr           Cole Ficken                      Boonville     

Sr           Kevin Graham                 Westminster Christian

Soph      Trevor Austin                   Helias Catholic

Sr           Matthew Miller                Aurora     

 

Infielders – Second Team

Sr            Justin Budrovich            Lutheran South   

Jr            Colton Gillespie              Kirksville

Soph       Chase Spoonemore         Savannah

Sr            Dominic Cusamano       Westminster Christian

Jr             Nate Self                          Sikeston    

     

Infielders – Honorable Mention

Sr            Cooper Stiles                   Odessa  

Jr            Noah Jacobsen                Potosi

Jr            Spencer Hunter               St. Francis Borgia

Jr            Ike Book                           St. Joseph Lafayette

Jr            Zack Floyd                       Lutheran St. Charles            

 

Outfielders – First Team

Jr           Marco Martin                  Excelsior Springs 

Sr           Jeremiah Fisher              Aurora     

Jr           Marcus Smith                   Pembroke Hill  

Jr           Tanner Lain                      Kirksville 

 

Outfielders – Second Team

Jr           Brendan Kuhlmann        Lutheran South    

Sr           Alex Buschjost                 Helias Catholic

Sr           Matt Strong                      Pacific

Sr           Cody Schrader                 Lutheran South                      

 

Outfielders – Honorable Mention

Fr           Braydon Luikart              St. Joseph Lafayette 

Soph       Brennan Espy                   Marshfield

Sr            Jake Leitner                      Festus

Sr            Robert Roggeman            Winfield

    

Dh/Utility – First Team

Sr          Clayton Guzdial             Westminster Christian  

Sr          Peyton Soria                    Excelsior Springs

Sr          Garrett Presko                Pembroke Hill    

 

Dh/Utility – Second Team

Jr           Michael Long                  MICDS

Sr           Brady Roach                    Lutheran St. Charles

Sr           Reid James                       Cape Notre Dame       

 

Dh/Utility – Honorable Mention

Sr           Jackson Blansit                Oak Grove 

Jr           Sam Hurayt                       Lutheran St. Charles

Sr           Nick Visconte                    Marshfield