Class 3 All-State Baseball

2018 MHSBCA CLASS 3 ALL STATE TEAM

Pitchers – First Team

Jr         Tony Caldwell                 Strafford   

Sr         Peyton Seiz                       Holden

Sr         Bryan McNeely                Scott City          

Sr         Kaden Helsel                    South Callaway

 

Pitchers – Second Team

Sr        Tanner Beatty                    Hallsville 

Jr         Jeremy Isenman                St. Pius X – Festus

Jr         Rylie Rokusek                   Holden

Sr         Matthew McWilliams      Summit Christian

 

Pitchers- Honorable Mention

Sr          Tyler Deepe                      Clever

Jr          Clayton Hubbard             Stockton     

Jr          Zane Parnell                     Hallsville      

Sr          Nathan Hedglin                Holden

      

Catchers – First Team

Sr          Braden Mahurin              Dixon     

Jr          Gavin Bristow                  Malden

Sr          Luke Moehle                    Summit Christian

 

Catchers – Second Team

Jr          Tanner Sears                     Lafayette County

Sr          Drew Bax                           Fatima

Jr          Logan Peebles                   Clever

 

Catchers – Honorable Mention

Sr          Colin Archdekin               East Buchanan        

Sr          Tatum Jones                     Arcadia Valley

Jr           Grant Plenge                    Clark County

 

Infielders – First Team 

Sr          Donterrian Triplett           Malden

Jr          Jaren Guck                         Bishop Leblond

Jr          Peyton Leeper                    South Callaway

Jr          Ty Simily                            West County

Jr          Nolan Wosman                   Palmyra

 

Infielders – Second Team

Sr           Brett Pierson                     Carrollton  

Sr           Alex Wimer                        Hallsville

Sr           Mason Brown                    Malden

Soph      Jimmy May                         Scott City

Jr           Elijah Dale                          St. Pius X – Festus

 

Infielders – Honorable Mention

Soph      Chase McKague                 Hermann     

Fr           Case Tucker                       Lamar

Jr           Braden Spawr                    Valley Park  

Jr           Bryce Boswell                    Strafford

Sr           Andrew Martin                 Holden      

 

Outfielders – First Team

Soph      Gideon Antle                      Licking

Sr           Connor McNew                 Mountain Grove    

Soph      Joe Panagos                        Scott City

Jr           Dillon Turner                     Strafford   

 

Outfielders – Second Team

Sr           Taylor Dobbins                 Versailles    

Jr           Jacob Kroeger                   Palmyra

Jr           Zane Burkett                      Hallsville

Sr           Isaiah Gibbs                       Arcadia Valley 

 

Outfielders – Honorable Mention

Jr            Heath Ayers                      Clearwater

Sr            Calin Springer                  Clever

Sr            Brock Stanfield                Holden

Jr            Frank Gall                        Bishop Leblond   

     

Dh/Utility – First Team

Sr            Cade Coffman                 Mountain Grove   

Sr            Austin Schmitt                 Valley Park

Jr            Eli Rash                             Summit Christian     

 

Dh/Utility – Second Team      

Jr            Tye Miller                         Malden      

Soph      Jake Eddington                 Doniphan

Jr            Zack Francis                    West County

Sr            Nick Miles                         Sherwood

 

Dh/Utility – Honorable Mention

Sr            Chase Wheeler                Carrollton

Soph      Trent Anderson                Hermann

Sr           Jacob Wheeler                  Stockton

Sr           Chase Edwards                 Lafayette County