Class 2 All-State Baseball

2018 MHSBCA CLASS 2 ALL STATE TEAM

Pitchers – First Team

Jr        Logan Agan                       Vienna

Sr        Jordan Evans                     Mansfield   

Jr        Breven Yarbro                   Chaffee      

Jr        Trevor Russell                    Skyline   

 

Pitchers – Second Team

Sr         Mason Kirkweg                  Eugene   

Sr         Corbin Reese                       Lincoln   

Soph    Arly Miller                           Mansfield      

Jr         Matt Gatewood                   Concordia

        

Pitchers – Honorable Mention

Jr          Kellen Blum                        Valle Catholic   

Jr          Ryan Carmack                    New Covenant 

Sr          Hunter Hatfield                  Pierce City

Soph    Trenton Morrow                 Russellville  

 

Catchers – First Team

Jr          Landon Tenkhoff               Chaffee           

Jr          Cameron Brewer                Ellington

Soph     Brayden Hudson                 Harrisburg    

 

Catchers – Second Team

Soph     Kyle Roth                            Valle Catholic

Jr          Carl Hughlett                      Purdy

Sr          Bill Ashley                           Pierce City    

 

Catchers – Honorable Mention

Soph     Darin Terrell                        Crane   

Sr          Nick Hammann                   New Bloomfield

Jr          Gavin Stricklan                   Vienna

 

Infielders – First Team

Sr         Devin Kingery                     Mansfield 

Sr         Lance Logsdon                    Canton

Sr         Mason Lile                            Skyline

Jr         Mason Stewart                     Russellville   

Jr         Tyler Blum                            Valle Catholic    

 

Infielders – Second Team

Jr         Nick Thompson                     Russellville

Sr         Eric Culp                                Smithton

Sr         Hunter Cook                          Purdy    

Sr         Cameron Cooper                   Concordia      

Jr         Will Copeland                        Ellington    

 

Infielders – Honorable Mention

Soph    Hesston Gray                         Norwood  

Soph    Zach Voss                               Iberia

Sr          Harley Howard                     Crane      

Sr          Gabe Henson                         Chaffee

Sr          Jacob Bieser                           Valle Catholic    

 

Outfielders – First Team

Sr         Josh Hodde                              Van Far

Jr         Ryan Rodgers                          New Covenant    

Sr         Crayton Henry                        Mansfield    

Jr         Carter Roth                             Valle Catholic    

 

Outfielders – Second Team

Soph   Andrew Martinez                     Purdy  

Sr         Jesse Roberts                           Sturgeon

Sr         Austin Copeland                     Chaffee

Sr         Grant Eifert                             Lincoln                                                                

 

Outfielders – Honorable Mention

Sr         Koy Smith                                Canton   

Jr         Logan Dunn                              Bismarck             

Sr         Ryan Mayberry                        Marionville

Jr         Levi Fowler                               Putnam County      

 

Dh/Utility – First Team

Sr          Chris Loida                              Valle Catholic  

Sr          Spencer Greene                        Mansfield

Sr          Brant Gideon                            Skyline

 

Dh/Utility – Second Team

Soph     Jackson Beaman                      Lincoln

Jr          Garrett Ray                              Iberia      

Jr          Kaleb Richards                        Ellington   

 

Dh/Utility – Honorable Mention

Jr          Austin Roe                                Russellville

Sr          Colton Elder                             Crane

Jr          Mason Schallert                       Purdy